Infolinia

Ten serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji

Metody selekcji

 

Wywiad metodą STAR

Wywiady odnoszą się do słów kluczy: Situation - pytania o sytuację, Task - pytania o zadanie i jego charakterystykę, Action - pytania o podjęte przez kandydata działania, Result - pytania o skutki działania i opinie. Metoda pozwala odejść od deklaratywnych stwierdzeń kandydatów odwołując się do ich doświadczeń. Rekruter zwraca uwagę na reakcje kandydata podczas odpowiadania na kolejne pytania oraz ocenia spójność wypowiedzi na przestrzeni całego wywiadu.

Testy psychologiczne

Umożliwiają diagnozę predyspozycji osobowościowych jak i właściwości poznawczych kandydata pożądanych z punktu widzenia wymogów danego stanowiska. Z uwagi na konieczność posiadania stosownych certyfikatów i licencji, wielu Klientów decyduje się na nasze wsparcie przy wykorzystaniu testów. Mamy do dyspozycji testy Insights Discovery, Extended DISC, a dzięki doświadczonym ekspertom Eureka HR z wykształceniem psychologicznym, realizujemy również testy psychologiczne.

Testy wiedzy
specjalistycznej

Weryfikują czy kandydat posiada wymaganą na danym stanowisku wiedzę, np. w zakresie księgowości, prawa pracy, programowania, zarządania siecią bądź też kwalifikacji językowych. E-testy.

Assessment Center

Podczas sesji AC grupa wyłonionych kandydatów bierze udział w rozmaitych ćwiczeniach i rozwiązuje różne zadania. Zadania zaprojektowane są tak, by sposób ich wykonania, czy przyjęte przez kandydatów metody rozwiązania problematycznych kwestii, pozwoliły wnioskować o ich poziomie umiejętności, w jakie musi być wyposażony przyszły pracownik, aby w sposób efektywny wypełnić powierzone mu na danym stanowisku obowiązki.

Standaryzowane wywiady

Chcąc zachować pełen obiektywizm podczas selekcji kandydatów, rozmowy kwalifikacyjne z wszyskimi kandydatami przeprowadzone są w oparciu o ten sam scenariusz.

e-testy Wspieramy selekcję kandydatów wieloma ciekawymi e-testami wybranych kompetencji związanych branżą, umiejętności praktycznych związanych ze stanowiskiem pracy, językowych oraz e-testy dopasowania do organizacji, do stylu pracy przełożonego i  zespołu.