Infolinia

Ten serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji

750 mln zł w ramach nowego konkursu na dofinansowania!

Zbliża się kolejna duża szansa dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ogłoszono nowy konkurs na dofinansowania. Środki przeznaczone na ten cel to aż 750 mln zł. Projekt adresowany jest do firm inwestujących w badania przemysłowe oraz prace rozwojowe.

Wszystko w ramach „Projektów B+R przedsiębiorstw”, poddziałania 1.1.1 – „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”.

Projekt w liczbach

 Z 750 mln zł przeznaczonych na dofinansowania 76 mln zł obejmuje projekty realizowane w województwie mazowieckim, natomiast 674 mln zł to kwota, która zostanie rozdysponowana na pozostałe województwa. Koszty kwalifikowane dla przedsiębiorstw wynoszą kolejno 2 mln zł dla MŚP z województwa mazowieckiego i 5 mln spoza tego regionu. Różnica występuje też w maksymalnej kwocie dofinansowania, przy projektach obejmujących badania przemysłowe jest to 20 mln euro, natomiast w przypadku prac rozwojowych 15 mln euro. Poziom maksymalnego wsparcia jest określony ze względu na rodzaj działalności: w przypadku mikro- i małych przedsiębiorstw – 70% dla badań przemysłowych, 45% dla prac rozwojowych. Natomiast średni przedsiębiorca może liczyć na  60% przy badaniach przemysłowych oraz 35% przy pracach rozwojowych. Wartości te jednak zwiększają się, gdy dochodzi do szerokiego rozpowszechnienia wyników projektu, mikro- i małe przedsiębiorstwa – odpowiednio 80% i 60%, średnie przedsiębiorstwa – 75% i 50%.

 

Założenia konkursu

Przedsiębiorstwa planujące ubiegać się o dofinansowanie z programu powinny zapoznać się z podstawowymi wymaganiami, które wpływają na decyzję o jego przyznaniu. Warunki konkursu to:

·       przedsiębiorstwo musi należeć do grupy mikro-, małych lub średnich

·       projekt musi być z zakresu B+R

·       komercjalizacja wyników prac B+R – wdrożenie ich we własnej działalności lub licencjonowanie

·       projekty powinny wpisywać się w Krajową Inteligentną Specjalizację

·       wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej w systemie informatycznym IP

·       termin zgłaszania wniosku: od 4 kwietnia do 29 lipca 2016 r.

 

Aleksander Luchowski

Prezes Zarządu
EBDF S.A.

więcej informacji na ebdf.pl