Infolinia

Ten serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji

Dofinansowania dla rolników. Wykorzystaj swoją szansę!

Rolnicy będą mieć kolejną szansę na dofinansowanie. Już w wakacje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich będzie można zdobyć pieniądze na inwestycje dotyczące m.in. sprzedaży produktów rolnych oraz przetwórstwa roślin na produkty przeznaczone do celów energetycznych.

Nowa transza dofinansowań przeznaczona jest na przetwórstwo oraz marketing produktów rolnych i kierowana jest nie tylko do rolników będących osobami fizycznymi, lecz również do pozostałych domowników lub małżonków. Ruszający latem program to niezwykła okazja na zwiększenie potencjału swojego gospodarstwa i polepszenia jakości oferowanych produktów.

Pieniądze będzie można zdobyć na działania związane z budowami, modernizacjami lub remontami niezbędnymi do wdrożenia inwestycji w zakresie:

  • zakupu, leasingu maszyn i urządzeń,
  • budowy lub modernizacji budynków przeznaczonych do produkcji, magazynowania, handlu lub kontroli produktów rolnych,
  • wdrażania instalacji i modernizacji związanych z ochroną środowiska,
  • budowy i remontu pomieszczeń administracyjnych (do 10% całej powierzchni).

Dodatkowo można liczyć na dofinansowanie poniesionych w ramach inwestycji kosztów, w tym:

  • wdrożenia systemów zarządzania jakością, patentów, licencji,        
  • administracyjnych,
  • dokumentacji.

Koszty budowlane są kwalifikowane wyłącznie w zakresie wdrożenia inwestycji. Maksymalny poziom dofinansowania to 50% kosztów, a jego najwyższa kwota to 300 tys. zł. Warto już teraz zainteresować się możliwościami wsparcia w ramach programu. W tym celu zapraszamy do zapoznania się z formularzem: 

Formularz

Aleksander Luchowski
Prezes Zarządu
EBDF S.A.