Infolinia

Ten serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji

Korzystaj mądrze z inteligentnych technologii, czyli bezpieczeństwo w sieci. Zapraszamy na konferencję już 9 kwietnia

Bezpieczeństwo w sieciKorzystanie z mediów elektronicznych przez dorosłych, młodzież i dzieci jest w dzisiejszych czasach powszechne. W ślad za wzrostem liczby użytkowników nie idzie wzrost świadomości zagrożeń z jakimi wiąże się obecność w wirtualnym świecie. Odsetek użytkowników, którzy padli ofiarą ataków online, zwiększył się na świecie w 2012 roku aż o 34%. Szkodliwego oprogramowania nie tworzy się już dla zabawy – ale głównie do popełniania przestępstw – w tym kradzieży pieniędzy, danych, tożsamości... Użytkownicy, szczególnie młodzi, mają niewielką wiedzę o tym jak nie stać się ofiarą cyberprzestępców.

W odpowiedzi na rosnące zagrożenia Fundacja POMIĘDZY realizuje projekt Inteligentna Komunikacja. Współorganizatorem akcji jest Eureka Technology Park. Celem projektu jest poszerzenie  świadomości i wiedzy na temat bezpiecznego komunikowania się przez media internetowe i elektroniczne.

Już 9 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu pod hasłem „Bądź bezpieczny w sieci” rozpoczyna się cykl konferencji, wykładów i spotkań, na temat bezpieczeństwa informatycznego dla młodzieży, dzieci, nauczycieli i rodziców. Doświadczeni praktycy, wysokiej klasy specjaliści i eksperci podzielą się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami z młodymi ludźmi, którzy wkrótce wejdą na rynek pracy. Założeniem organizatorów jest wyposażenie nauczycieli i wychowawców w umiejętności potrzebne do nauczania swoich podopiecznych odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych mediów elektronicznych. Dzieci i młodzież uzyskają praktyczną wiedzę o zagrożeniach oraz sposobach ochrony i obrony przed cyberprzestępczością.

Portal AV School, współorganizator akcji, przeprowadzi konkursy szerzące wiedzę na temat zagrożeń w sieci. Podsumowanie konkursów i wręczenie nagród odbędzie się w Parku Naukowo -Technologicznym Eureka.

Patronat Honorowy nad projektem Inteligentna Komunikacja objął Tomasz Łubiński Wicestarosta Poznański oraz Policja, a Patronat Merytoryczny firma Kaspersky Lab - producent programów antywirusowych zawierających funkcję kontroli rodzicielskiej oraz ITekom. Więcej informacji na stronie Fundacji.